اخبار فرمانداري
1398/02/08
 • بازديد فرماندار و رؤساي ادارات شهرستان کبودرآهنگ از نيروگاه شهيد مفتح .

  دکتر حجت اله مهدوي فرماندار کبودرآهنگ به همراه معاونين ، بخشدار ، و جمعي از رؤساي ادارت و فرماندهان نظامي و انتظامي شهرستان کبودرآهنگ از نيروگاه شهيد مفتح بازديد کردند .
 • فرماندار کبودرآهنگ قبل از اين بازديد در جلسه اي با حضور مديران عامل شرکت توليد نيروي برق شهيد مفتح ، نيروگاه شهيد مفتح و مديران نيروگاه حضور يافت .

  دکتر مهدوي در اين جلسه ضمن تبريک انتصاب دکتر ديناروند به سمت مدير عامل نيروگاه شهيد مفتح گفت : انسجام و همدلي در ميان مديران شهرستان موجب پيشرفت در برنامه ها مي شود .

  فرماندار کبودرآهنگ ، نيروگاه شهيد مفتح را يک سرمايه ارزشمند براي شهرستان برشمرد و گفت : انتقال پساب تصفيه شده شهر همدان به نيروگاه يک اقدام جهادي بوده است که با انجام اين پروژه نياز نيروگاه را به منابع آب هاي زيرزميني برطرف کرده است .

  دکتر مهدوي تصريح کرد ، بايد ارزش اين سرمايه ملي را دانست ، بايد دانشجويان و دانش آموزان براي افزايش دانش خود از نيروگاه ديدن کنند و از نزديک با روند توليد برق آشنا شوند .

  فرماندار کبودرآهنگ ضمن اشاره به بارندگي هاي شديد در بسياري از نقاط کشور افزود :

  تمامي ادارات و شرکت ها بايد در مواقع بحران پشتيبان هم باشند .

  وي گفت : حضور مديران در جلسات را به منظور تقويت ارتباط دوسويه در بين مديران شهرستان را لازم و ضروري برشمرد و افزود ، ما براي خدمت آمده ايم و بايد تا پاي جان به مردم عزيزمان خدمت کرد .

   

   مدير عامل شرکت توليد نيروي برق شهيد مفتح در اين جلسه گفت :

   هزار مگاوات ظرفيت نيروگاهي کشور است و بر اساس برنامه ريزي صورت گرفته ، تعميرات نيروگاه ها تا پايان ارديبهشت به اتمام مي رسد تا بتوانند براي توليد در پيک مصرف تابستان در خدمت شبکه برق کشور باشند .

  مهندس مسعود مرادي تصريح کرد ، تعميرات واحدها در نيروگاه شهيد مفتح تا پايان ارديبهشت به پايان مي رسد و اميد است همانند سال دو سال گذشته رکورد توليد برق در اين نيروگاه به ثبت برسد .

  مهندس مرادي افزود ، امسال از سوي وزارت نيرو سال 98نامگذاري شده است و اين به معناي سال بدون خاموشي است . اميدواريم با تلاش کارکنان خدوم صنعت برق کشور اين مهم  تحقق يابد ضمن آنکه در سال گذشته استان همدان جزء استان هايي بود که کمترين خاموشي را پشت سر گذاشت .

  مدير عامل شرکت توليد نيروي برق شهيد مفتح به طرح توسعه نيروگاه شهيد مفتح اشاره کرد و گفت : نيروگاه شهيد مفتح از جمله نيروگاه هايي است که شرکت مادر تخصصي توليد نيروي برق حرارتي در نظر دارد نيروگاه کلاس F در آن نصب گردد که با اجراي اين پروژه ظرفيت توليد برق در اين نيروگاه به 1500مگاوات افزايش مي‌يابد .

  مهندس مرادي تصريح کرد ، بر اساس آمار و گزارشات شرکت آب منطقه‌اي همدان ، نيروگاه شهيد مفتح در هر سال 10ميليون متر مکعب آب از منابع آب هاي زيرزميني مصرف مي کرده است و 475ميليون متر مکعب نيز سهم ساير بخش هاست . بنابراين سهم نيروگاه از برداشت آب منطقه در گذشته کمتر از 2درصد بوده است .

  وي افزود ، پس از انتقال پساب تصفيه شده شهر همدان به نيروگاه و بهره‌برداري از برج خشک واحد يک در سال 94، اکنون پروژه برج خنک کن واحد 2 در حال انجام است و پيش بيني مي شود تا ارديبهشت سال 99به بهره‌برداري برسد که با بهره برداري از اين طرح 99درصد صرفه جويي در مصرف آب صورت مي گيرد .

  مهندس مرادي در پايان اضافه کرد ، نيروگاه شهيد مفتح در رعايت استانداردهاي زيست محيطي پيشگام بوده است و اين امر موجب دستيابي اين نيروگاه به سيمين صنعت سبز کشور در سال 96گرديد .

   

  مدير عامل نيروگاه هزارمگاواتي شهيد مفتح نيز در اين جلسه ضمن خير مقدم به فرماندار و رؤساي ادارات شهرستان کبودرآهنگ به بيان گزارشي از فعاليت هاي نيروگاه و ميزان توليد برق و مصرف آب ارائه کرد و گفت :

  يکي از اقدامات ارزشمند نيروگاه در سال هاي گذشته ايجاد حوضچه‌هاي تزريق مصنوعي بوده که پروژه اي منحصر به فرد است .

  دکتر عبدالمجيد ديناروند افزود ، در حال حاضر اين حوضچه ها به لطف بارندگي هاي اخير آبگيري شده است و از طريق چاه هاي جذبي موجود در اين حوضچه ها به سفره هاي زير زميني تزريق مي شود .

  مدير عامل نيروگاه شهيد مفتح از همراهي تمامي دستگاه ها در مديريت بحران و مقابله با سيلاب ناشي از بارندگي‌هاي اخير تشکر کرد و گفت :

  کارکنان اين نيروگاه با اقدامي بسيجي و جهادي پا در عرصه گذاشتند و براي مقابله با هرگونه بحران احتمالي ناشي از سيلاب وارد عمل شدند .

   

   فرماندار و رؤساي ادارات شهرستان کبودرآهنگ پس از اين جلسه ورودي پساب به نيروگاه ، برج خشک واحد يک ، پروژه احداث برج خنک کن واحد دو ، اتاق فرمان واحد‌هاي نيروگاه