پربیننده ترین اخبار
 
 
 
فرمانداري کبودرآهنگ

مطالب گروهی
 

 

 
 
 
عضویت
 
 
 
تاریخ و ساعت
 
6 تیر 1398 
 
 
همه گویند به امید ظهورش صلوات کاش این جمعه بگویند به تبریک حضورش صلوات اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا اللّهم عجّل لولیک الفرج

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  جلسه کارگروه اشتغال و سرمايه گذاري شهرستان کبودراهنگ
 • جلسه کارگروه اشتغال و سرمايه گذاري شهرستان کبودراهنگ به رياست دکتر حجت اله مهدوي فرماندار شهرستان کبودراهنگ و با حضور مهندس حيدر نژاد رئيس بانک کشاورزي استان همدان ، در محل سالن اجتماعات فرمانداري برگزار شد .
 • به گزارش روابط عمومي فرمانداري مهدوي فرماندار شهرستان با تاکيد بر لزوم توجه ويژه به بحث اشتغال و رفع مشکل بيکاري بعنوان اصلي ترين معضل شهرستان اظهار داشت : اولويت اصلي ما در شهرستان حل مشکل اشتغال است و اگر بتوانيم مشکلات اشتغال را حل کنيم قطعا ساير مشکلات شهرستان نيز خود به خود حل خواهد شد . فرماندار کبودراهنگ گفت :وضعيت تسهيلات اشتغال روستايي شهرستان ک با پيگيريهايي که در شهرستان داشتيم تا تاريخ 2/7/97 وضعيت اشتغال 40 ميليارد و 400 ميليون پرداختي داشتيم که در تاريخ 15/7/97 پرداختيها به 9 ميليارد و 700 ميليون تومان رسيد که ظرف مدت ده روز با تصويب 4 طرح بر 15 ميليارد و 300 ميليون تومان رسيد. وي افزود بنده در تاريخ 20/3/97 که در اين شهرستان آمدم فقط 700 ميليون تومان جذب شده بود که تا امروز حدود 15 ميليارد تومان جذب کردديم که اين آماري که ارائه شده از زحمات کليه همکاران ميباشد که از زحمات پيگيريها و جلسات شبانه در اين شهرستان ميباشد. ايشان گفت بنده بارها گفتيم اگر اين اعتبارات و بودجه از شهرستان خارج شود ما به اين مردم و شهرستان خياانت کرديم طرحهاي زيادي در اين شهرستان قابل اجراست خيلي از اراضي اين شهرستان موقوف است ما مراکزي در اين شهرستان داريم که کارکرد ملي و فراملي دارد وجود تنها پايگاه هوايي استان در اين شهرستان ميباشد. وجود غار عليصدر در شهرستان ما يکي از فاکتورهاي اصلي برنامه 2018 ميباشد، نيروگاه شهيد مفتح با توليد 1008 مگابايت برق بزرگترين شهرک صنعتي استان شهرک صنعتي ويان مال اين شهرستان است دو سايت رادار سوباشي و کهنه حصار در اين شهرستان وجود دارد، داراي رتبه اول توليد گندم و جو در استان و رتبه دوم توليد يونجه در استان داريم. مهدوي گفت: فرصت کم است قدر زماني که اين نظام به من و شما داده بدانيم اگر کاري از دست کسي بر مي آيد انجام دهيم اگر مردم اين شهرستان توليد اشتغال داشته باشند بااعث افزايش رضايتمندي و توليد ثروت ميشود و اين امر باعث کاهش نارضايتي مردم و باعث اقتدار نظام و دولت ميشود. وي در ادامه افزود : در دولت تدبير و اميد همه بسترهاي لازم جهت حل مشکل بيکاري فراهم گرديده است . وي در ادامه با اشاره به لزوم نظارت بيشتر بر اعطاي تسهيلات اشتغالزايي در شهرستان افزود : نهادينه کردن فرهنگ توزيع اعتبارات و نظارت بر اعطاي تسهيلات اعطايي در بحث اشتغالزايي هم باعث جلوگيري از موازي کاري در بحث اعطاي تسهيلات اشتغالزايي مي گردد و هم مي تواند در کاهش نرخ بيکاري شهرستان بسيار موثر باشد . فرماندار شهرستان کبودراهنگ در ادامه با تاکيد بر لزوم توسعه اشتغال روستايي در روستاهاي شهرستان افزود : توسعه اشتغال روستايي يکي از مهمترين راه حل هاي رفع مشکل اشتغال در شهرستان است و بخشداران با همکاري اعضاي شورا و دهياران بايد از همه امکانات موجود منجمله امکانات دولتي موجود در روستاها جهت توسعه ي اشتغال روستايي و رفع معضل بيکاري در شهرستان استفاده کنند . . فرماندار شهرستان با اشاره درصد بالاي جمعيت شهرستان در حوزه روستايي و کشاورزي توجه به بخش کشاورزي را يکي ديگر از موارد لازم جهت توسعه اقتصادي شهرستان دانسته و افزود : خشکسالي هاي متوالي کشاورزي که اصلي ترين بخش اقتصادي شهرستان است را با رکود مواجه نموده است فلذا توجه ويژه به بخش کشاورزي و تامين زير ساخت هاي لازم جهت استفاده کشاورزان از سيستم هاي نوين آبياري ، کاشت محصولات کم آب و... بايد در دستور کار مسئولان ذيربط در شهرستان قرار گيرد .
  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 289
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.